Kopervik gjør seg klar til årets 17. mai-feiring

Det nærmer seg årets største festdag, og i Kopervik jobbes det for fullt for å gjøre alt klart til nok en flott feiring av grunnlovsdagen.

Bak årets arrangement ligger mange timer med frivillig arbeid, planlegging og koordinering. 17. mai-komiteen har jobbet lenge for å få alt på plass, og nå kan store og små se frem til enda en innholdsrik og stemningsfull nasjonaldag i Kopervik.

Årets 17. mai-program er lagt ut for salg;

Programmene selges av speiderne, korpset og KIL, og kan også kjøpes hos Madame Parfymeri. Ved å kjøpe programmet støtter man både lagene, foreningene og gjennomføringen av årets feiring.

Gevinst på programbladet

Som hvert år blir alle som kjøper programblad med i trekningen av en flott gevinst. I år er premien en 43” 4K LED HDR10 & HLG Innebygd Google TV Dolby Atmos-lyd Spill med VRR sponset av Elon Kopervik.

Oppstilling i togene

(Selve programmet ses i programbladene som selges)

Anvist plass MÅ følges. Med forbehold om mindre endringer i program/oppstillingen. Vi beklager hvis noen er uteglemt. Ta kontakt med 17. mai-komitéen.

Lokale bidragsytere gjør feiringen mulig

Årets feiring hadde ikke vært mulig uten støtten fra lokale sponsorer og bidragsytere: Blant disse er Skudenes & Aakra Sparebank, som i år markerer sitt 150-årsjubileum. Banken har bl.a. gitt tilskudd til årets 17. mai-feiring i Kopervik – et viktig bidrag for å kunne skape aktivitet og gode opplevelser for både barn, familier og lokalsamfunnet.

Som en del av jubileumsmarkeringen inviterer også banken til flere arrangementer gjennom året; Et av høydepunktene blir Jubelkonserten i Kopervik lørdag 30. mai, arrangert i samarbeid med Kopervikfestivalen. Her står både Astrid S, Skaar og Rossman på scenen under en gratis konsert for bankens kunder.

I tillegg lover banken at jubileumsåret langt fra er over. På jubileumssidene ligger det allerede hint om flere arrangementer senere i år – men foreløpig skjuler banken detaljene bak noen mystiske spørsmålstegn. Det betyr med andre ord at det fortsatt er mer i vente for både kunder og lokalsamfunnet utover året.


17. mai komitéen takker for støtten hos banken, Elon Kopervik for sponsing av flott gevinst samtidig resten av sponsore og ønsker alle en fin feiring. 


Komitéen:
Kopervik Korforening: Sven Olaf Nøkling, Svein Halvorsen
Kopervik Musikkorps: Torstein Flatebø, Sten Arve Nornes
Kopervik Speidergruppe: Anne K. Alvestad
Byen vår Kopervik: Line Østhus, Marita Laastad
Stangeland Korpsene: Elisabeth Fjelde, Kristian Folkedal